Additional information
| Weight | 1.5 kg |
|---|
| Operating Cycle | Continuous |
|---|---|
| Self-extinguishing | Yes |
| IP Grade | 65 |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Current | AC, DC |
|---|---|
| Voltage | 12/24V, 240V |
| Joule | 15J |
| Frequency | 50/60Hz |
| Operating Cycle | Continuous |
| Lamp holder type | Xenon integrated |
| Dome Color | Amber, Red, White |
|---|---|
| Self-extinguishing | Yes |
| IP Grade | 65 |
| Base color | Black |
| Base material | Aluminium |
| Base type | Flat |
| Dome Type | Clear |
| Mounting | Standard Screws not supplied |
| Joule | 15J |
|---|---|
| Dome Color | Amber, Red, White |
| Light Source | Xenon discharge lamp |
| Peak Candelas | 350.000 |
| Flashes per Minute FPM | 65±10 |
| Flash Type | 1F |
| Light effects | Flash |
| Dome Type | Clear |


