Additional information
| IP Grade | 55 |
|---|---|
| Operating Cycle | Continuous |
| Minimum Temperature | -30 |
| Maximum Temperature | +50° |
| Height | >250mm, 175-199mm |
| Diameter (mm) | 120-139, 160-179 |
| Voltage | 12/24V, 12V, 24V |
|---|---|
| Current | DC |
| Maximum absorption | 4,6/2,9 A (12/24V H1) |
| Operating Cycle | Continuous |
| Lamp holder type | H1 |
| Joule | 10J |
| Dome Color | Amber |
|---|---|
| Dome material | PC |
| Dome Type | Internaly Smooth (L) |
| Base color | Black |
| Base material | PA6+FG, PA6+FG+PVC |
| Base type | Magnetic, Flat, Pole |
| Mounting | ISO 4148, standard form A, ISO 4148, standard form B1, ISO 4148, standard form C, Magnetic / Suction pad |
| IP Grade | 55 |
| Height | >250mm, 175-199mm |
| Diameter (mm) | 120-139, 160-179 |
| Light effects | Rotating |
|---|---|
| Flash Type | 1F, 2F |
| Dome Color | Amber |
| Dome Type | Internaly Smooth (L) |
| Light Source | Halogen Bulb |
| Rotation speed RPM | 160 ±30 |
| Flashes per Minute FPM | 130 ±10 |
| Joule | 10J |


















