Additional information
| Operating Cycle | Continuous |
|---|---|
| IP Grade | 66 |
| Minimum Temperature | |
| Maximum Temperature | |
| Height | 175-199mm |
| Diameter (mm) |
| Voltage | 12/24V, 12V, 24V |
|---|---|
| Operating Cycle | Continuous |
| Lamp holder type | H1 |
| Current | DC |
| Maximum absorption | 1,5 A (24V FLASH), 2.9 A (24V H1), 3 A (12V FLASH), 4,6/2,9 A (12/24V H1), 4.6 A (12V H1) |
| Joule | 10J |
| Dome Color | Amber |
|---|---|
| IP Grade | 66 |
| Base color | Black |
| Base material | EPDM |
| Base type | Flat |
| Dome Type | Internaly Fluted (R), Internaly Smooth (L) |
| Mounting | ISO 4148, standard form B1 |
| Dome material | PC, PMMA |
| Height | 175-199mm |
| Diameter (mm) |
| Light effects | Flash, Rotating |
|---|---|
| Flash Type | 1F, 2F, For flashing version only |
| Light Source | Halogen Bulb, Xenon discharge lamp |
| Dome Color | Amber |
| Rotation speed RPM | 160 ±30 |
| Dome Type | Internaly Fluted (R), Internaly Smooth (L) |
| Joule | 10J |
| Flashes per Minute FPM | 130 ±10 |











