Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|
| Operating Cycle | Continuous |
|---|---|
| Self-extinguishing | Yes |
| IP Grade | 65 |
| Electrical security class | Class 2 |
| Minimum Temperature | -30 |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Current | AC, AC/DC |
|---|---|
| Voltage | 110V, 12/24V, 240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Operating Cycle | Continuous |
| Electrical security class | Class 2 |
| Lamp holder type | Xenon integrated |
| Joule | 6J |
| Dome Color | Amber, Blue, Green, Red, Yellow |
|---|---|
| Base color | Gray |
| Self-extinguishing | Yes |
| IP Grade | 65 |
| Base material | PC/ABS |
| Base type | Flat |
| Dome Type | Clear |
| Mounting | Standard Screws not supplied |
| Cable Gland | M20 |
| Dome Color | Amber, Blue, Green, Red, Yellow |
|---|---|
| Light Diffusion | Diffused |
| Light Source | Xenon discharge lamp |
| Joule | 6J |
| Peak Candelas | 3100-3500 |
| Flashes per Minute FPM | 65 |
| Flash Type | 1F |
| Light effects | Flash |
| Dome Type | Clear |




