Additional information
| Remote Control | Cable Remote Control, Radio remote control |
|---|---|
| Operating Cycle | Continuous |
| IP Grade | 55 |
| Minimum Temperature | -30 |
| Maximum Temperature | +50° |
| Height | >250mm, 175-199mm |
| Voltage | 12V, 24V |
|---|---|
| Operating Cycle | Continuous |
| Lamp holder type | H1 |
| Watt | 55W, 70W |
| Current | DC |
| Maximum absorption | 2.9 A (24V H1), 4.6 A (12V H1) |
| Dome Color | Clear |
|---|---|
| IP Grade | 55 |
| Base color | Black |
| Base material | PA6+FG, PA6+FG+PVC |
| Base type | Magnetic, Flat, Pole |
| Dome Type | Internaly Smooth (L) |
| Mounting | ISO 4148, standard form A, ISO 4148, standard form B1, ISO 4148, standard form D |
| Height | >250mm, 175-199mm |
| Light Diffusion | Depht, Diffused |
|---|---|
| Light Source | Halogen Bulb |
| Dome Color | Clear |
| Peak Candelas | 120,000 |
| Dome Type | Internaly Smooth (L) |

















