Additional information
| Weight | 0.17 kg |
|---|
| Operating Cycle | Continuous |
|---|---|
| Self-extinguishing | Yes |
| IP Grade | 66 |
| Electrical security class | Class 2 |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Current | AC, AC/DC |
|---|---|
| Voltage | 12/24V, 120/240V, 40/80V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Operating Cycle | Continuous |
| Electrical security class | Class 2 |
| Self-extinguishing | Yes |
|---|---|
| IP Grade | 66 |
| Base material | PC |
| Base type | Flat |
| Cable Gland | 2x M20 supplied |
| Base color | Gray, Red, White, Black |



