Additional information
| Weight | 0.04 kg |
|---|
| Electrical security class | Class 2 |
|---|---|
| Levels of alarm | 1 |
| Maximum Temperature | +50° |
| IP Grade | 30 |
| Minimum Temperature | -30 |
| Self-extinguishing | Yes |
| Operating Cycle | Continuous |
| Adjustable sound | No |
| Electrical security class | Class 2 |
|---|---|
| Maximum absorption | 5.0 mA |
| Current | AC, AC/DC, DC |
| Voltage | 110V, 12V, 240V, 24V, 48V |
| Operating Cycle | Continuous |
| Frequency | 50/60Hz |
| Base material | PC |
|---|---|
| Mounting | Locking ring |
| Base type | Flush-mount |
| Base color | Gray, Black |
| IP Grade | 30 |
| Self-extinguishing | Yes |
| Sound frequency (Hz) | 3600 |
|---|---|
| dB Max | 75 |
| Tone type | Intermittent sound |
| Numbers of tones | 1 |
| Adjustable sound | No |

